“Chordara” MFYdagi “Tomorqa xizmati” MChJ tomonidan aholiga 12 ta yo‘nalishdagi xizmatlar ko‘rsatish hamda 1 gektar maydonda tashkil etilgan issiqxona faoliyati ko‘zdan kechirildi.
Bundan keyin, “Chordara” MFYdagi “Tomorqa xizmati” MChJ tomonidan aholiga 12 ta yo‘nalishdagi xizmatlar ko‘rsatish hamda 1 gektar maydonda tashkil etilgan issiqxona faoliyati ko‘zdan kechirildi. Bu erda ishtirokchilar aholining tomorqa maydonlaridan daromad olishiga ko‘maklashishga qaratilgan choralar, olib borilayotgan ishlar bilan yaqindan tanishdi. Shuningdek, tadbir davomida faol tomorqa egalari va fermer xo‘jaliklari rahbarlariga maxsus texnikalar tantanali ravishda topshirilib, hurmatli Prezidentimizning Qoraqalpog’iston uchun alohida qabul qilingan qaror va farmonlari asosida yaratilgan imkoniyatlar haqida keng to‘xtalib o‘tildi.

ООО “Томорка хизмати” в махалле “Чордара” оказало населению услуги по 12 направлениям, а также осмотрела деятельность теплицы, организованной на площади 1 гектар.
После этого была осмотрена деятельность ООО “Томорка хизмати” в махалле “Чордара,” оказывающего населению услуги по 12 направлениям и теплицы, организованной на площади 1 гектар.
Здесь участники ознакомились с мерами, направленными на содействие получению дохода от приусадебных участков, проводимой работой.
Кроме того, в ходе мероприятия активным владельцам приусадебных участков и руководителям фермерских хозяйств была торжественно вручена специальная техника, и были подробно обсуждены возможности, созданные на основе специально принятых постановлений и указов нашего уважаемого Президента для Каракалпакстана.