Ochiq ma’lumotlar PF-6247
1. O‘z faoliyatiga oid hisobot (davlat sirlari va xizmatda foydalanish uchun mo‘ljallangan ma’lumotlar bundan mustasno)
2. Dаvlat xaridlari to‘g‘risidagi ma’lumotlar, shu jumladan to‘g‘ridan-to‘g‘ri shartnomalar bo‘yicha xarid qilinadigan tovarlar (ishlar, xizmatlar)
3. Mansabdor shaxslarning xizmat safarlari va xorijdan tashrif buyurgan mehmonlarni kutib olish xarajatlari (xizmat safarining yoki tashrifning maqsadi, sutkalik pul, transport va yashash bilan bog‘liq xarajatlar (davlat sirlari va xizmatda foydalanish uchun mo‘ljallangan ma’lumotlar bundan mustasno).
4. Davlat budjeti, davlat maqsadli jamg‘armalari hamda budjet tashkilotlarining budjetdan tashqari jamg‘armalari hisobiga xarid qilinishi rejalashtirilgan tovarlar (ishlar, xizmatlar) to‘g‘risidagi ma’lumotlar (xarid e’lon qilinishidan kamida 6 oy oldin)
5. Davlat xaridlari va investitsiya loyihalari doirasida hamda ruxsat etish xususiyatiga ega hujjatlarni berish bo‘yicha tashkil etiladigan xarid komissiyasi tarkibini tasdiqlash haqidagi qaror hamda komissiya a’zolarining ma’lumotlari (familiyasi, ismi va otasining ismi, ish joyi va egallab turgan lavozimi)
6. O‘zlari aksiyador (ishtirokchi, mulkdor) funksiyalarini bajaruvchi davlat ishtirokidagi korxonalarning ijroiya organi (direktor, boshqaruv raisi, boshqaruv a’zolari) va kuzatuv kengashi a’zolarining ismi va familiyasi to‘g‘risidagi ma’lumotlar
7. Davlat ishtirokidagi korxonalar, shuningdek, ushbu korxonalarga tegishli bo‘lgan yuridik shaxslar tasarrufidagi yengil avtomobillar, xizmat uylari va boshqa ko‘chmas mulklar to‘g‘risidagi ma’lumotlar
- 2024-yil 1-chorak
- 2024-yil 2-chorak
- 2024-yil 2-chorak.
- 2024-yil 3-chorak
- 2024-yil 4-chorak
8. Tasdiqlangan yillik xarajatlar smetasi bilan bir qatorda, uning ijrosi, shu jumladan obyektlarni qurish, rekonstruksiya qilish va kapital ta’mirlash ishlari, avtomototransport vositalarini sotib olish va saqlash xarajatlari to‘g‘risidagi va boshqa ma’lumotlar
9. Davlat organlari va tashkilotlari tasarrufidagi xizmat avtomototransport vositalari, xizmat uylari va boshqa ko‘chmas mulklar, qurilishi tugallanmagan obyektlar to‘g‘risidagi ma’lumotlar (tezkor-qidiruv, harbiy va boshqa maxsus xizmatlarda foydalaniladigan ashyolar bundan mustasno)
10. Litsenziya va ruxsat etish xususiyatiga ega hujjatlarni berishga vakolatli hamda xabarnomalarni qabul qiladigan organlarning hududlar kesimida mas’ul xodimlari, shu jumladan ushbu toifadagi hujjatlarni berishni tashkillashtiradigan tegishli komissiya a’zolari (familiyasi, ismi va otasining ismi, egаllab turgan lavozimi) to‘g‘risidagi ma’lumotlar
11. Qishloq xo‘jaligiga mo‘ljallangan yer uchastkalariga ijara huquqini berish bo‘yicha ochiq tanlov g‘oliblari bo‘lgan shaxslar to‘g‘risida ma’lumotlar
12. Mahalliy budjetlarning har chorak yakunida shakllantiriladigan daromadlar va xarajatlar smetasi, rejadan orttirib bajarilgan qismi va mazkur mablag‘lar yo‘naltirilgan maqsadlar to‘g‘risidagi ma’lumotlar
13. Davlat organlari va tashkilotlari huzuridagi jamoatchilik kengashining tasdiqlangan a’zolari haqidagi ma’lumotlar bilan bir qatorda ularning aloqa ma’lumotlari (telefon, pochta va elektron manzillari) hamda jamoatchilik kengashining yig‘ilishlari va kun tartibidagi masalalar
14. Tasdiqlangan yarim yillik va (yoki) yillik ish rejalari (davlat sirlari va xizmatda foydalanish uchun mo‘ljallangan ma’lumotlar bundan mustasno)
15. Doimiy foydalanish uchun berilgan yer maydonlari va boshqa mol-mulklarni davlat-xususiy sheriklik asosida olgan yuridik va jismoniy shaxslar to‘g‘risidagi ma’lumotlar
16. Vazirlar Mahkamasi, vazirlik va idoralarning tashqi yoki ishonchli boshqaruvga berilgan davlat ulushi mavjud bo‘lgan xo‘jalik jamiyatlari, ishonchli boshqaruvchi tomonidan jalb qilingan to‘g‘ridan to‘g‘ri xorijiy investitsiyalar to‘g‘risidagi ma’lumotlar
17. O‘zlarining tarkibiga kiruvchi davlat muassasalarining nomi, faoliyat turi, funksiya va vakolatlari hamda rahbarlari to‘g‘risidagi ma’lumotlar
18. Davlat organlari va tashkilotlarida davlat xaridlarini amalga oshirish tartib-taomillarini belgilovchi xarid komissiyasining ichki idoraviy tartibi (nizom, reglamenti, yo‘riqnoma yoki boshqa ichki idoraviy hujjat)
19. Bo‘sh ish o‘rinlari (markaziy, hududiy va tizim tashkilotlarida), ishga qabul qilish shartlari, nomzodlarga qo‘yiladigan talablar va taqdim qilinishi lozim bo‘lgan hujjatlar to‘g‘risidagi ma’lumotlar.
- ilova
- 2024 йил 1 май ҳолатига
- 2024 йил 1 июль ҳолатига
- 2024 йил 1 август ҳолатига
- 2024 йил 4 сентябр ҳолатига
- 2024-yil 3-oktabr holatiga
- 2024-yil 4-noyabr holatiga
- 2025-yil 1-yanvar holatiga
- 2025-yil 1-fevral holatiga
- 2025-yil 1-mart holatiga
20. Davlat organlari va tashkilotlari tomonidan nodavlat notijorat tashkilotlarga taqdim etilgan grant va ijtimoiy buyurtma loyihalari haqidagi ma’lumotlar, shu jumladan g‘olib bo‘lgan nodavlat notijorat tashkilotlari va ularning buyurtma doirasida bajargan ishlari yuzasidan hisobotlari haqidagi ma’lumotlari.
21. Uy-joy sharoitlarini yaxshilashga muhtoj bo‘lgan shaxslarning ipoteka krediti bo‘yicha dastlabki badal va (yoki) foizlarning bir qismini qoplash uchun Davlat byudjeti mablag‘lari hisobidan subsidiyalar ajratish haqida bergan arizalari ro‘yxati (navbati) to‘g‘risidagi ma’lumotlar.

Открытые данные по ПФ-6247
1. Отчет государственных органов и организаций о своей деятельности (за исключением государственных секретов и информации, предназначенной для служебного пользования).
2. Сведения о государственных закупках, в том числе о товарах (работах, услугах), приобретаемых лицами, осуществляющими государственные закупки по прямым договорам.
3. Расходы на служебные командировки должностных лиц и на прием гостей, прибывших из-за рубежа (цель служебной командировки или визита, расходы на суточные, транспорт и на проживание (за исключением государственных секретов и сведений, предназначенных для служебного пользования).
4. Сведения о товарах (работах, услугах), которые планируется приобрести за счет средств Государственного бюджета, государственных целевых фондов и внебюджетных фондов бюджетных организаций (не менее чем за 6 месяцев до объявления о закупке).
5. Сведения о составе закупочных комиссий, созданных в рамках государственных закупок и инвестиционных проектов, а также о выдаче разрешений, в том числе: решение об утверждении состава закупочной комиссии; сведения о членах закупочной комиссии (фамилия, имя и отчество, место работы и занимаемая должность).
6. Сведения об имени и фамилии членов исполнительного органа (директор, председатель управления, члены управления) предприятий с участием государства, реализующих функции акционера (участника, собственника) от своего имени, и наблюдательных советов.
7. Сведения о предприятиях с участием государства, а также легковых автомобилях, служебном жилье и другом недвижимом имуществе, находящихся в распоряжении юридических лиц, принадлежащих данным предприятиям.
8. Наряду с утвержденной годовой сметой расходов сведения о ее выполнении, в том числе затратах на строительство, реконструкцию и капитальный ремонт объектов, приобретение и содержание автомототранспортных средств и другие сведения.
9. Сведения о служебных автомототранспортных средствах, служебном жилье и другом недвижимом имуществе, объектах незавершенного строительства находящихся в распоряжении государственных органов и организаций (за исключением вещей, используемых в оперативно-розыскных, военных и других специальных службах).
10. Сведения об ответственных работниках органов в разрезе регионов, уполномоченных выдавать лицензии и документы разрешительного характера, а также принимать уведомления, в том числе членах соответствующей комиссии (фамилия, имя и отчество, занимаемая должность), организующих выдачу документов данной категории.
11. Сведения о победителях открытого конкурса на право аренды земельных участков сельскохозяйственного назначения.
12. Сведения о сметах доходов и расходов местных бюджетов, формируемых по итогам каждого квартала, части средств перевыполненного плана и целях направления этих средств.
13. Информация об общественных советах при государственных органах и организациях, в том числе: информация об утвержденных членах общественного совета, а также их контактная информация (телефон, почта и электронная почта);
1. заседания общественного совета и вопросы повестки дня.
14. Утвержденные полугодовые и (или) годовые планы работ государственных органов и организаций (за исключением сведений, составляющих государственные секреты, и сведений, предназначенных для служебного пользования).
15. Сведения о юридических и физических лицах, получивших на основе государственно-частного партнерства земельные участки и иное имущество, переданные в постоянное пользование государственным органам.
16. Сведения о прямых иностранных инвестициях, привлеченных хозяйственными обществами, доверительным управляющим, в которых имеется государственная доля Кабинета Министров, министерств и ведомств, переданная во внешнее или доверительное управление.
17. Сведения о наименовании, роде деятельности, функциях и полномочиях государственных учреждений, входящих в их состав, а также сведения об их руководителях.
18. Сведения о внутриведомственном порядке закупочной комиссии (положении, регламенте, инструкции или ином внутриведомственном акте), устанавливающем процедуры осуществления государственных закупок в государственных органах и организациях.
19. Сведения о вакансиях в центральных, региональных организациях и организациях системы, условиях приема на работу, требованиях к кандидатам, подлежащих представлению документах.
20. Сведения о грантах и проектах социального заказа, предоставленных государственными органами и организациями негосударственным некоммерческим организациям, в том числе о негосударственных некоммерческих организациях-победителях и отчетах о проведенной ими работе в рамках заказа.
21. Перечень (очередь) заявлений, подаваемых лицами, нуждающимися в улучшении жилищных условий, для выделения субсидии из государственного бюджета на покрытие части первоначального взноса и (или) процентов по ипотечному кредиту.