Joriy yilning 17-22 fevral kunlari Andijon viloyatida sportning Basketbol turi bo‘yicha O‘zbekiston kubogi bo‘lib o‘tdi.
Unda Respublikamizning Basketbolchi qizlari ham ishtirok etib, 1-o‘rinni egallab, O‘zbekiston kubogini qo‘lga kiritishga muvaffaq bo‘ldi.
Qizlarimiz musobaqalarda Navoiy, Namangan, Jizzax, Farg‘ona va Toshkent shahrining “AGMK” jamoalari bilan kuch sinashib, barcha jamoalaridan ustun kelib, g‘oliblikni qo‘lga kiritdi.
Ma’lumot uchun aytib o‘tish kerak qizlarimiz birinchi marta 1-o‘rinni egallab, oltin medal sohibiga aylanish sharafiga muyassar bo‘ldi. Shu kungacha O‘zbekiston chempionat va kuboklarida sportchilarimiz faxrli 2-o‘rin sohibi bo‘lib kelgan edi.

С 17 по 22 февраля текущего года в Андижанской области прошел Кубок Узбекистана по баскетболу.
В нем приняли участие баскетболистки нашей республики, заняв 1-е место и завоевав Кубок Узбекистана.
Наши девушки соревновались с командами “АГМК” из Навои, Намангана, Джизака, Ферганы и города Ташкента, одержав победу над всеми своими командами.
Следует отметить, что наши девушки впервые удостоились чести занять 1-е место и стать обладательницами золотой медали. До сегодняшнего дня наши спортсмены занимали почетное 2-е место в чемпионатах и кубках Узбекистана.
Поздравляем наших спортсменов с достигнутыми успехами и желаем им дальнейших высоких результатов на предстоящих соревнованиях.