Korrupsiyaga qarshi kurashishga barchamiz mas’ulmiz
Mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar jarayonida turli sohalarda yuz berayotgan korrupsiya ko‘rinishidagi huquqbuzarliklar mamlakatning jadal sur’atlardagi ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishiga jiddiy xavf tug‘dirayotgan tahdidlardan biridir.
Taxtako‘pir tumanidagi muassasa, korxona xodimlarining huquqiy savodxonligi va madaniyatini oshirish, ularda huquqbuzarliklarning har qanday ko‘rinishiga, birinchi navbatda, korrupsiyaga qarshi munosabatni shakllantirish bo‘yicha Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘limi boshlig‘i B.Matmuratovning profilaktik targ‘ibot ishlari bo‘lib o‘tdi.
Unda korrupsiyaga qarshi kurashish, korrupsion holatlarning oldini olish bo‘yicha keng ko‘lamli tushuntirish ishlari olib borildi.

Мы все ответственны за борьбу с коррупцией
В процессе широкомасштабных реформ, проводимых в нашей стране, правонарушения в виде коррупции, происходящие в различных сферах, являются одной из серьезных угроз быстрому социально-экономическому развитию страны.
Начальник отдела по противодействию коррупции Совета Министров Республики Каракалпакстан Б.Матмуратов провел профилактическую агитационную работу по повышению правовой грамотности и культуры работников учреждений и предприятий Тахтакупырского района, формированию у них антикоррупционного отношения к любым проявлениям правонарушений.
В ходе мероприятия была проведена широкая разъяснительная работа по борьбе с коррупцией и предотвращению коррупционных случаев.